Doğalgaz Tesisat Uygulamarı

Doğalgaz tesisatı kullanım alanı son yıllarda oldukça yaygın hale gelmiştir, bir çok ilin merkezi yaşam alanlarında tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanım kolaylığı olarak diğer yakıtlardan daha çok avantajı olan doğalgaz sistemleri, çevre temizliği ve sağlık açısından da son derece avantaj sağlamaktadır. Bunun yanısıra yanma verimi de yüksek olan bu sistemlerin Lpg benzeri patlama tehlikeleri ve basınç tesirleri yoktur. Homojen yapısı sayesinde farklı bölgeleri aynı ısıda tutmanız daha kolay ve uzun sürelidir.

Doğalgaz tesisatı kurulumu son derece önemli ve ciddi bir işlem olup, bilinçsiz kişilere teslim edilmesi halinde kötü sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Zirve Mühendislik doğalgaz olarak keşif, projelendirme, tesisat kurulumu, kontrol, bakım ve onarım aşamalarının tamamında hizmetinizdeyiz.

Şirketimiz doğalgaz ile alakalı her türlü projelendirme ve uygulamaları yapmaktadır. Tecrübeli uzman ve deneyimli ekip arkadaşlarımız keşif aşamasından başlayarak projelendirme uygulama ve iş teslimine kadar bütün süreci tüm dikkatle takip eder ve müşteri memnuniyetine hassasiyet göstererek iş teslimini yapmaktadır. Şirketimiz merkezi sistem, işyerleri, restorant ve apartman kolon tesisatlarında 14 yıllık tecrübesiyle bir çok referansa imza atmıştır. Doğalgaz tesisatı Bornova, Buca ve Karabağlar başta olmak üzere tüm İzmir’e hizmet vermekteyiz.

PROJELENDİRME

Doğalgaz tesisatı projelendirme işlemi konfor kriterlerinin belirlenmesi ile başlar, ardından binanızın yapısına uygun olarak sistem seçimi yapılır.

Seçilen sistemin dizaynı, yük hesapları, hava miktarlarının hesaplanması, su miktarlarının hesaplanması, cihaz ve ekipman seçimi, prensip şemalarının hazırlanması, uygulama projelerinin çizimi, proje raporu hazırlanması, teknik şartname hazırlanması, keşif raporunun hazırlanması, işletme ve bakım talimatları, kontrolluk ve müşavirlik işlemleri yapılarak tamamlanır.

UYGULAMA VE MONTAJ

Doğalgaz tesisatı kurulum işleminde öncelikle kurulacak tesisatın vana ve boruları için geçiş yerleri belirlenir. Duvarların hangi noktalardan delineceği kararlaştırıldıktan sonra, ölçüleri alınan boruların kelepçeler ile sabitlemesi yapılır. Yakıcı nitelik taşıyan cihazların vana ve makaronlu flexleri montajlanır. Boruların geçişi için açılan duvar delikleri alçı ile kapatılır, sayaç bağlantı noktalarında bulunan test nipeli sayesinde U manometreleri ile ön test gerçekleştirilir.

DOĞALGAZ TESİSATI DÖŞEME SÜRESİ

Tesisat döşeme işlemi ev ve ofisler için 1 gündür, daha geniş alana sahip yapılarda proje aşamasında montaj süresi belirtilir.DOĞALGAZ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. a) Tapu fotokopisi
  2. b) Mülk sahibine ait nüfus cüzdan fotokopisi
  3. c) Yapı kullanım izin belgesi
  4. d) Adrese ait elektrik veya su faturalarından en az bir tanesi
  5. e) Binada ilk kez doğalgaz kullanıma geçilecek ise apartman/site kararının fotokopisi